25-lecie Ośrodka MONAR w Lipiance

25 lat nadziei, walki i pięknych powrotów do życia. Ośrodek MONAR w Lipiance świętował swój wielki jubileusz!
16 maja nasza lipiańska placówka zamieniła się w prawdziwe centrum pozytywnej energii, uśmiechu i ogromnych wzruszeń! Wspólne obchody 25-lecia istnienia ośrodka udowodniły, jak potężną siłę ma nasza wielka monarowska społeczność. To był dzień wypełniony po brzegi wspaniałymi wydarzeniami i spotkaniami z ludźmi, którzy od lat z ogromnym oddaniem współtworzą tę niezwykłą historię.
Gospodarze zadbali o to, by ten jubileusz był niezapomniany! Na scenie zagościły fantastyczne zespoły: SILVERHED, Głos Trzeźwego Pokolenia oraz Bez Tematu, udowadniając, że muzyka wspaniale wspiera proces zdrowienia. Nie mogło zabraknąć też sportowej rywalizacji. Niezwykle zacięty był turniej piłki nożnej, a prawdziwy hart ducha pokazali uczestnicy niezwykłego biegu III Tuzin Wojownika, który zjednoczył wszystkich we wspólnym, szlachetnym celu.
Ogromne poruszenie wywołał także spektakl teatralny przygotowany specjalnie na tę okazję przez społeczność pacjentów. Przekaz płynący ze sceny perfekcyjnie oddał wszystkie blaski i cienie terapeutycznej drogi, trafiając prosto w nasze serca. Niezwykle magicznym momentem była także aukcja przepięknych, pełnych osobistych emocji obrazów, których autorami są niesamowicie utalentowani pacjenci Lipianki: Zosia, Damian i Przemek. Ich niezwykłe prace to najlepszy dowód na to, jak wielki potencjał, ukryte talenty i piękna wrażliwość drzemią w każdym człowieku, który decyduje się na wyjście z kryzysu.
Niezwykle budujący był widok tak wielu przyjaciół, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i świętowali ten niezwykły jubileusz Taras i plac wokół ośrodka zapełniły się gośćmi z całego kraju. Do Lipianki zawitały liczne delegacje z zaprzyjaźnionych placówek MONAR – m.in. z Zaczerlan, Wyszkowa, Zbicka, Graczy, Marianówka, Dębowca oraz Gaudynek, a także z Zarządu Głównego MONAR, który reprezentowała przewodnicząca Marta Stefaniak-Łubianka. Świętowali z nami także przedstawiciele władz lokalnych, instytucji kultury, świata medycyny oraz wspierający placówkę od lat partnerzy. Jednak najwspanialszym, żywym dowodem na sens istnienia ośrodka była obecność wielu uśmiechniętych, wolnych od nałogu neofitów i byłych pracowników!
Z całego serca dziękujemy całemu zespołowi terapeutycznemu, dyrekcji, wspaniałym gościom z całej Polski, zaprzyjaźnionym instytucjom samorządowym za obecność, a przede wszystkim samej społeczności MONAR Lipianka za tak perfekcyjne przygotowanie tego jubileuszu! Wasz ogromny trud i serce włożone w to wydarzenie budzą nasz najwyższy podziw i szacunek. Życzymy Wam kolejnych dziesięcioleci pełnych nadziei, wytrwałości i tysięcy uratowanych życiorysów!









