Pomoc osobom w kryzysie bezdomności i zagrożonym kryzysem bezdomności – edycja 2024 – MARKOT Ełk z siedzibą w Rybczyźnie
W październiku 2024 roku Stowarzyszenie MONAR – Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Ełku z siedzibą w Rybczyźnie podpisało umowę o wsparcie realizacji zadania publicznego.
Tytuł zadania publicznego:
Pomoc osobom w kryzysie bezdomności i zagrożonym kryzysem bezdomności – edycja 2024 w ramach Programu Pomoc osobom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością – edycja 2024
Finansowanie:
Program współfinansowany ze środków Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Dofinansowanie: 60 000 zł
Całkowita wartość: 76 400 zł
Termin realizacji zadania publicznego:
Data rozpoczęcia: 01 sierpnia 2024.
Data zakończenia: 31 grudnia 2024.
Miejsce realizacji zadania:
Stowarzyszenie MONAR – Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Ełku z siedzibą w Rybczyźnie, 19-206 Rybczyzna, Rybczyzna 15A, Województwo: Podlaskie.
Grupa docelowa:
50 osób w kryzysie bezdomności z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz osoby z terenu całego kraju zamieszkujących ośrodek Monar-Markot w Ełku z siedzibą w Rybczyźnie. W większości z problemem uzależnienia od alkoholu lub innej substancji psychoaktywnej oraz często w konflikcie z rodziną. Uczestnicy projektu to osoby wykluczone wielowymiarowo, które poza problemem związanym z kryzysem bezdomności i uzależnienia borykają się z innymi problemami.
Sposób rozwiązywania jej problemów/zaspokajania potrzeb:
- Ochrona zdrowia i poprawa higieny osobistej osób w kryzysie bezdomności poprzez zakup pralki i suszarki.
- Wsparcie mobilności osób w kryzysie bezdomności poprzez zakup paliwa i eksploatację samochodów umożliwia przewożenie mieszkańców schroniska do pracy, placówek medycznych, ośrodków pomocy społecznej oraz innych jednostek, w których załatwiane są sprawy m.in. urzędowe.
- Poprawa warunków bytowych poprzez zakup materiałów budowlanych do drobnych prac remontowych. Remonty znacząco poprawiają komfort życia mieszkańców. Odnowienie pokoi, naprawiona infrastruktura zapewniają lepsze warunki mieszkaniowe.
- Podniesienie standardu życia i wsparcie poczucia godności poprzez zakup środków czystości i higieny osobistej.
- Zapewnienie komfortu cieplnego w schronisku poprzez zakup opału.
- Zatrudnienie opiekuna do bezpośredniego wsparcia/towarzyszenia w trudach dnia codziennego.
- Zakup artykułów spożywczych do samodzielnie przygotowywanych przez mieszkańców posiłków.
- Wsparcie administracyjne przy realizacji zaplanowanych działań poprzez zatrudnienie koordynatora projektu oraz księgowej.
- Realizacja obowiązku informacyjnego poprzez wykonanie plakatów o otrzymanym dofinansowaniu.