Za nami 16. Cross Straceńców w Głogowie

Za nami 16. Cross Straceńców, który odbył się 25 kwietnia na legendarnym torze motocrossu w Głogowie! To absolutnie nie był zwykły bieg, to był prawdziwy sprawdzian charakterów!
Górków zamienił się w arenę zmagań dla blisko 600 zawodników, którzy z odwagą stanęli na starcie tej jubileuszowej, szesnastej edycji Crossu Straceńców. Bieg, który w sportowym kalendarzu Polski zajmuje miejsce szczególne, po raz kolejny udowodnił, że nie liczy się tu tylko rekord czasu, ale przede wszystkim żelazna determinacja. Uczestnicy musieli zmierzyć się z ekstremalnie wymagającą trasą: wszechobecnym błotem, morderczymi, stromymi podbiegami oraz trudnymi przeszkodami wodnymi, które dla wielu stały się prawdziwą walką o przetrwanie do mety.
Ten wspaniały bieg to także Ogólnopolskie Mistrzostwa Stowarzyszenia MONAR, w którym rywalizują podopieczni, terapeuci i neofici, a nasza wewnętrzna rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach: 10 km i 5 km! Jesteśmy niesamowicie dumni, że na starcie stanęły reprezentacje z tak wielu naszych placówek! W zawodach wystartowały placówki MONAR: Luta, Gdańsk, Dębowiec, Mysłakowice, Zbicko, Wrocław, Sokolniki, Ostrołęka, Gracze, Kębliny oraz Pobiedna!
Frekwencja i zaangażowanie przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! 🥰 Na niezwykle intensywnym dystansie 5 kilometrów z trasą zmierzyło się 84 niesamowitych zawodników oraz 20 wspaniałych zawodniczek reprezentujących nasze placówki! Z kolei z królewskim, morderczym 10-kilometrowym wyzwaniem postanowiło zawalczyć 50 zdeterminowanych mężczyzn i 10 odważnych kobiet z MONAR-u! Każdy z Was jest dla nas wielkim zwycięzcą i powodem do dumy! 🥇
Rywalizacja o podium dostarczyła nam mnóstwa sportowych emocji! Na dystansie 5 kilometrów wśród kobiet absolutnie bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki z MONAR-u Luta! Pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Pęcak, drugie zdobyła Natalia Grabowska, a na trzecim stopniu podium stanęła Anna Kwaśniewska-Maciejczyk! Wśród panów na tej samej trasie triumfował Filip Krzemień z MONAR-u Luta, srebro zgarnął Oskar Zawadzki z MONAR-u Gdańsk, a brązowy medal powędrował do Kacpra Sydoruka, również z Monar Luta!
Na dystansie 10 kilometrów walka była równie zacięta! Wśród pań złoto wybiegała Julita Chmiel, wicemistrzynią została Komelia Radziewicz z MONAR-u Zbicko, a wielką trójkę dopełniła Kamila Opulska z MONAR-u Zbicko! W klasyfikacji mężczyzn na 10 km najszybszy okazał się Adrian Przybysławski z MONAR-u Gracze, drugie miejsce na podium zajął Dawid Sroka reprezentujący MONAR Ostrołęka, natomiast brąz zdobył Marcel Stoma z MONAR-u Zbicko!
Ogromne brawa dla wszystkich zwycięzców i wielki szacunek dla każdego, kto podjął to wyzwanie, pokonał własne słabości i z uśmiechem dotarł do mety! Wykazaliście się siłą, o jakiej wielu może tylko pomarzyć! Jesteście najlepszym dowodem na to, że chcieć to móc! Dziękujemy za ten wspaniały, pełen błota i jedności weekend!
Foto: MONAR Zbicko, MONAR Ostrołęka, MONAR Lipianka, MONAR Milejowice, MONAR Kębliny, MONAR Matarnia, MONAR-MARKOT Pobiedna







