Cross Straceńców – jedyny taki bieg w Polsce. Jesteście gotowi?
Bieg Cross Straceńców to najbardziej unikatowy bieg w Polsce. Może się do niego zgłosić każdy, kto chce sprawdzić się w trudnych warunkach na wymagających trasach i powalczyć ze swoimi słabościami. W tym roku bieg odbył się po raz siódmy. Stowarzyszenie Monar objęło patronatem to niezwykłe wydarzenie. Kolejny rok z rzędu grupie wspaniałych, silnych podopiecznych MONARu przewodził Wojciech Fijałkowski, organizator Mistrzostwa Polski Monar w Crossie, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia, twórca i lider ośrodka w Graczach.
22 i 23 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Stowarzyszenia Monar w Crossie podczas Crossu Straceńców w Głogowie na torze motocrossowym Górków. Zaangażowanie naszych społeczności dotyczyło nie tylko uczestnictwa w zawodach – miało swój początek przy budowie crossowej infrastruktury – przyjechali przedstawiciele społeczności z Krakowa, Graczy i Zbicka. Odbywały się również spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą w szkołach i świetlicach oraz spotkanie z pedagogami głogowskich szkół, które poprowadził Krzysztof Krupnik, terapeuta z ośrodka w Graczach. Krzysztof stacjonował także w Punkcie Pozytywnego Dopingu, gdzie wydano 130 kg ciasta, upieczonego przez podopiecznych z różnych ośrodków terapeutycznych i domów samotnych matek! Nie wspominając o rozdanych 2500 butelek wody i izotonika. I to tylko w dwa dni!
Nocleg zapewniła uczestnikom Dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Głogowie, za co pragniemy serdecznie jej podziękować. Również dzięki jej uprzejmości, na sali gimnastycznej gimnazjum, zorganizowane zostało spotkanie w Wojciechem Fijałkowskim, organizatorem Mistrzostwa Polski Monar w Crossie, Jerzym Górskim, absolwentem Monaru i Mistrzem Świata w podwójnym triathlonie z 3 września 1990 roku, Antonim Niemczakiem, jednym z najlepszych maratończyków świata z rekordem 2:09:41 w słynnym maratonie chicagowskim oraz Tomaszem Danielkiewiczem, zdobywcą brązowego medalu mistrzostw świata w biegach przeszkodowych z 2016 roku.
A teraz się chwalimy:
W zawodach wzięło udział: 28 dzieci w Biegu Małego Straceńca, 3 zawodników w Nordic Walking, 12 zespołów (6-osobowych) w sztafetach, a 203 uczestniczyło w biegach na dystansie: 7 km, 14 km i półmaratonu.
Wyniki:
Zwycięzcy na 21 km 97 m
Kobiety:
1 – Maria Dworak z Wyszkowa ’
2 – Dominika Drążyńska z Wyszkowa
3 – Patrycja Zając z Łodzi
Mężczyźni:
1. Arkadiusz Szemis z Marianówka
2. Marek Goliński z Zaczerlan
3. Dawid Kiełbasiewicz z Graczy
Zwycięzcy na 14 km:
Kobiety;
1. Martyna Wiśniewska z Dębowca
2. Aleksandra Uznańska z Wyszkowa
3. Paulina Rozmarynowska z Zaczerlan
Mężczyźni:
1. Wiktor Jasiński z Lutej
2. Piotr Sobczak z Dębowca
3. Dawid Filipczak z Krakowa
Zwycięzcy na 7 km:
Kobiety:
1. Klaudia Głaskowska z Marianówka
2. Karolina Prusaczyk z Zaczerlan
3. Klaudia Pawlak z Lutej
Mężczyźni:
1. Eryk Czub z Marianówka
2. Krystian Nieznajko z Lutej
3. Michał Grzelakowski z Ozorkowa
Sztafety: 1. Ozorków 2. Marianówek 3. Zaczerlany
Zachęcamy do zgłaszania się w przyszłych edycjach, to najlepszy sposób, by zrobić sobie sprawdzian silnej woli. Ważniejsza od wytrzymałości fizycznej jest droga, którą pokonacie wewnątrz siebie. Odwiedźcie stronę i poczytajcie o tym niezwykłym, sportowym wydarzeniu roku. Krótką relację z Polsat Sport możecie obejrzeć tutaj.