Program wczesnej interwencji w Płocku
Płocki Punkt Konsultacyjny MONARU rozpoczyna realizację programu „FreD goes net”, przeznaczonego dla młodych ludzi, którzy pod wpływem narkotyków, lub alkoholu weszli w kolizję z prawem. O działaniach płockiego MONARU informuje Gazeta Wyborcza.
Zajęcia prowadzone w ramach programu mają uświadomić młodzieży ryzyko oraz konsekwencje prawne związane z używaniem narkotyków i alkoholu. Program ma także pomóc uczestnikom w ograniczeniu lub zaprzestaniu stosowania używek.
„Zaproponować uczestnictwo w programie może sędzia, ale również pedagog szkolny, nauczyciel, policja, straż miejska czy zaniepokojony sytuacją rodzic. Zyskać można wyrok w zawieszeniu, szansę na kontynuowanie nauki, na pozostanie w pracy” – wyjaśnia płocka GW.
Gazeta cytuje Pawła Biegalewskiego (na zdjęciu) z Punktu Konsultacyjnego MONAR w Płocku, który opowiada o tworzonej w tym mieście sieci wsparcia:
– Jest ona skierowana do młodych ludzi między 14. a 21. rokiem życia, którzy z powodu zażywania substancji psychoaktywnych po raz pierwszy weszli w konflikt z prawem. Realizację projektu w Płocku wsparł finansowo także ratusz – informuje Paweł Biegalewski.
Przeczytaj artykuł w Gazecie Wyborczej