Aktualności

Wyjątkowe osiągnięcia MONARU w Crossie Straceńców

Jakub Kuziel, reprezentant ośrodka MONARU w Czerwonym Dworku, zwyciężył w rywalizacji na dystansie 5 555 m, a Damian Rudy (MONAR Wrocław) był trzeci, podczas biegu rozegranego 26 kwietnia na torze motocrossowym w Głogowie. Łącznie, na dwóch dystansach, w barwach naszego stowarzyszenia wystartowało 108 zawodników.

Cross Straceńców to wyjątkowa impreza na mapie biegowych zawodów organizowanych w Polsce – zarówno ze względu na swój charakter, jak i na historię. Biegacze mają okazję sprawdzić się na trasie obfitującej w różnego typu przeszkody (m.in. błoto, rowy z wodą, zarośla, strome podbiegi i zbiegi), a do wyboru są dwa dystanse: 15,555 km oraz 5,555 km. Organizacją biegu zajmuje się Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym triathlonie, uczestnik organizowanych na całym świecie prestiżowych zawodów. Przed laty był pacjentem MONARU, a obecnie jest przyjacielem naszego Stowarzyszenia i wspiera udział w tej niezwykłej imprezie młodych ludzi leczących się z uzależnienia.

W tegorocznym Crossie Straceńców wystartowali reprezentanci 15 placówek stacjonarnych MONARU (w Czerwonym Dworku, Dębowcu, Wrocławiu, Milejowicach, Graczach, Zbicku, Łodzi, Ozorkowie, Ostrołęce, Lipiance, Wyszkowie, Marianówku, Gdańsku, Zaczerlanach, Grabowie) oraz poradni w Legnicy. W sumie w imprezie udział wzięło 108 naszych zawodników na dwóch dystansach (11 pobiegło na 15 555 metrów i 97 na 5 555 metrów); były to jednocześnie Mistrzostwa Polski MONARU w crossie.

W rywalizacji monarowskich ekip zwyciężyła drużyna z Czerwonego Dworku, drugie miejsce zajął ośrodek z Wrocławia, a na trzeciej pozycji uplasowali się biegacze ze Zbicka. Reprezentant ośrodka Czerwony Dworek Jakub Kuziel zajął pierwsze miejsce w kat. OPEN na dystansie 5 555 m wśród 273 zawodników całego biegu. Na podium, w tej samej kategorii, znalazł się Damian Rudy, reprezentant ośrodka we Wrocławiu – zajął trzecie miejsce.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia MONAR – bony o wartości od 400 do 800 zł na zakup sprzętu sportowego. Nagrody wręczył niżej podpisany.

Podczas imprezy Stowarzyszenie MONAR miało swój namiot wystawienniczy, w którym dyżurował terapeuta ośrodka w Graczach i poradni w Opolu Tomasz Jarczok wraz z wolontariuszami z poradni w Opolu. Udzielaliśmy informacji, porad, rozdawaliśmy ulotki i promowaliśmy zdrowy styl życia. Reprezentacje MONARU skupiły na sobie zainteresowanie zawodników jak i kibiców Crossu Straceńców 2014. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem i już zostaliśmy zaproszeni przez organizatora biegu Jerzego Górskiego do udziału w Crossie Straceńców 2015.