Co robimy

Profilaktyka

Stowarzyszenie MONAR prowadzi programy profilaktyczne oraz informacyjno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, lansując życie wolne od środków odurzających. W monarowskich młodzieżowych klubach i ośrodkach profilaktyki, poradę i profesjonalną pomoc w sprawach dzieci i młodzieży, mogą uzyskać także rodzice i opiekunowie. Jesteśmy obecni na imprezach masowych, m.in. na Przystanku Woodstock, gdzie również prowadzimy działalność profilaktyczną. Integralną częścią działań skierowanych do młodzieży jest promujący życie bez uzależnień Ruch Czystych Serc, zakładany przez dzieci i młodzież z myślą o ich rówieśnikach.

Profilaktyka MONARU oparta jest na uniwersalnych wartościach takich jak dobroć, uczciwość, miłość, szacunek dla drugiego człowieka, odpowiedzialność za siebie i innych. Rozwijanie tych wartości i wiara w sens czynienia dobra to w koncepcji MONARU jej główne cele. Propagowaniem życia bez narkotyków, promocją zdrowia i twórczego rozwoju indywidualnego zajmują się Kluby Czystych Serc, ośrodki profilaktyki środowiskowej, świetlice socjoterapeutyczne. W ramach działalności profilaktycznej realizowane są programy edukacyjne, alternatywne oraz programy Alternative Dance.

Program profilaktyczny „Laboratorium Wiedzy Pozytywnej”

 

Program rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii,

Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

Ośrodek Rozwoju Edukacji,

Instytut Psychiatrii i Neurologii

w ramach ogólnopolskiego Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.

Lista realizatorów

Imię Nazwisko Placówka/region e-mail
Marta Stefaniak-Łubianka WCPB Rożnowice mstefaniak-lubianka@monar.org
Monika Gabryelska Poradnia Monar w Opolu mg930@onet.pl
Ewa Kuznowicz Monar Konin owca777@tlen.pl
Grzegorz Lutomski CPB Warszawa grzegorz.lutomski@gmail.com
Przemysław Sajdak CPB Warszawa przemyslawsajdak@wp.pl
Anna Pejas Warszawa, Łódź aniapejas@interia.eu
Katarzyna Obłękowska Warszawa fabryka@fabrykarozwoju.com
Hanna Dąbkowska Poradnia Monar Łęczna handab1988@wp.pl
Agata Dudek Poradnia Monar Łęczna agatadudek@interia.pl
Paulina Pietras-Prucnal Poradnia Monar Lublin poradnia.monar.lublin@wp.pl
Andrzej Żołkoś Poradnia Monar Nozdrzec andrzejz0801@gmail.com
Iwona Jedwabnik Poradnia Monar Bartoszyce iwona.jedwabnik@gmail.com
MichaĹ‚ Budniakiewicz Monar Gdańsk Matarnia vrack02@gmail.com
Laura Kościńska Monar Gdańsk Matarnia koscinska.laura@gmail.com
Joanna Olter Monar Gdańsk Matarnia j.m.olter@wp.pl
Izabela Kozłowska Monar Gdańsk Matarnia izakozlowska5@wp.pl
Weronika Budzeń Monar Gdańsk budzen.weronika@gmail.com
Dorota Lebiatowska Monar Gdańsk dorota.lebiatowska@wp.pl
Agnieszka Koguciuk Kwidzyn agnieszkakoguciuk@poczta.fm
Marta Mazur-Sudoł Kwidzyn mmgazela@wp.pl
Renata Bednarska Gdańsk, Kartuzy, Kaszuby sztecher@op.pl
Katarzyna Modzelewska Gdańsk modzelewska.katarzyna@wp.pl
Piotr Gałek Wałbrzych monar.walbrzych@gmail.com
Monika Buj Wałbrzych moniaol@op.pl
Ryszard Żyła Wałbrzych rysiuzyla@wp.pl
Anna Podyma Wałbrzych sagnik@wp.pl
Marta Skowrońska-Chycińska Wałbrzych martapedagogmos@wp.pl
Renata Baranowska Wałbrzych reniab77@tlen.pl
Renata Apolinarska-Kozar Świebodzice renatakozar@poczta.onet.pl
Adriana Porada Lubawka ada.porada@interia.pl
Elżbieta Żywiec warmińsko-mazurskie elaja1243@gmail.com
Andrzej Wilecki mazowieckie, podlaskie a.wilecki@monar.org
Jagoda Władoń mazowieckie, podlaskie jagoda.wladon@wp.pl
Maria Dworak podlaskie, mazowieckie marysiadworak@gmail.com
Marcin Kowalczyk podlaskie, mazowieckie kowalczykmarcin-83@wp.pl
Artur Siatkowski mazowieckie, podlaskie arturs314@gmail.com
Izabela Gajewska mazowieckie iskagajewska74@wp.pl
Adam Dejewski mazowieckie adeja@poczta.fm
Paulina Rozmarynowska mazowieckie, podlaskie paulina.rozmarynowska123@wp.pl
Maciej Kruszewski mazowiecki, podlaskie maciejkru84@op.pl
Grzegorz Janoszka podlaskie janoszkag@gmail.com
Natalia Paderewska warmińsko-mazurskie, pomorskie paderewska.natalia1@gmail.com
Piotr Ołubowicz warmińsko-mazurskie, pomorskie olbass@wp.pl